شرح وظایف اداره فناوری های مکانیزه

1. جمع آوري آمار و اطلاعات مورد نياز مكانيزاسيون در خصوص ماشينها ، ادوات و تجهيزات مورد استفاده و كاربران آنها ، واحدهاي مكانيزاسيون و تعمير گاههاي موجود در استان و طبقه بندي ، بهنگام سازي و انتشار و انعكاس آنها به مراجع ذيربط

2. تهيه برنامه هاي بلند مدت، ميان مدت و كوتاه مدت توسعه مكانيزاسيون همكاري با قسمت هاي ذيربط در استان در قالب سياستها و برنامه هاي كلان و تهيه طرحهاي مكانيزاسيون خاص هر محصول شهرستان

3. برآورد كمي و كيفي ماشينها ، ادوات و تجهيزات مورد نياز براي تحقق برنامه هاي مصوب متناسب با ويژگيهاي فني، اقتصادي، اجتماعي و اقليمي هر منطقه.

4. ظرفيت سنجي و تدوين نظام استقرار واحدهاي مكانيزاسيون كشاورزي در شهرستان و درجه بندي و سازماندهي واحد هاي مكانيزاسيون و انتخاب و تشويق واحد هاي نمونه بر اساس سياستهاي مركز توسعه مكانيزاسيون كشاورزي.

5. تهيه گزارشات مقايسه اي ساليانه در خصوص تغييرات شاخص ها، روند ايجاد واحد هاي مكانيزاسيون، عملكرد، وضعيت شاغلين، امكانات و تعداد، نوع و مدل ماشينهاي تحت مالكيت آنها، ميزان تاثير عمليات مكانيزاسيون در افزايش عملكرد محصولات و سهم ماشين در هزينه توليد، ميزان بهره وري از ماشينها و انرژي مصرفي به ازاي واحد توليد، در طول برنامه در شهرستان و انعكاس آنها به مركز توسعه مكانيزاسيون و مراجع ذيربط استاني.

6. بررسي عملكرد ساليانه ماشينهاي نيرو محركه (تعداد روز كاركرد واقعي و تعداد روزهاي خرابي ماشين و لنگي كار در دوره هاي كاري ) در شهرستان و انعكاس به مركز.

7. شناسائي اشكالات فني ماشينها، ادوات و تجهيزات و انعكاس به مركز استان و نظارت بر فعاليت صنعتگران و سازندگان ادوات در سطح شهرستان و رسيدگي به شكايات خريداران ‌آنها

. 8. تهيه و محاسبه شاخص هاي مكانيزاسيون كشاورزي شهرستان( درجه، ضريب، ظرفيت مكانيزاسيون و ساير شاخص ها ) و انعکاس به مرکز استان

9. شناسائي و ساماندهي فروشگاهها و نمايندگي هاي فروش ماشينها و ادوات كشاورزي و نظارت بر فعاليت آنها

10. برآورد سوخت مصرفي (نفت گاز و بنزين) انواع ماشينها، تجهيزات و موتورهاي ديزل بخش كشاورزي و هماهنگي لازم با شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي در جهت تامين آن.

11. تهيه و تدوين دستور العملهاي فني در زمينه آشنائي با تنظيمات و كاربرد ماشينها و ادوات كشاورزي.

12. همكاري با زير بخش زراعت در پروژه هاي آرماني مديريت جامع كليه محصولات زراعي و پروژه توليد بذر محصولات زراعي در مراحل كاشت، برداشت و فرآوري.

13. تنظيم، راه اندازي و كاربرد ماشين آلات و ادوات كشاورزي.

14. ارائه خدمات مشاوره فني و اقتصادي به متقاضيان سرمايه گذاري در مكانيزاسيون كشاورزي. 15. بررسي و برآورد كمي و كيفي ماشينها و ادوات مورد نياز براي تحقق برنامه هاي مصوب و بر اساس تنوع كشت و متناسب با منطقه و تدوين شاخص هاي برآورد ماشينها و ادوات مورد نياز در كليه زير بخشها.

 

جمعه 30 اردیبهشت ماه 1401
ورود |عضويت
  كاربران حاضر در سایت
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 98
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 98

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1723694
Visitors بازديد هاي امروز: 161
Visitors بازديد هاي ديروز: 656

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1401/02/30 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی آران و بیدگل
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا